Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda Ne Gibi Fayda ve Zararları Vardır

Perşembe, 13 Mart 2014 tarihinde Eyup tarafından yazıldı.20100315023501_elektronikTeknolojik ürünlerin nasıl birçok faydası varken zararıda vardır,teknolojik ürünler artık hayatımıza birebir geçmiştir,hayatımızın her alanında teknoloji bir şeklini almıştır.en kolayı evimizdeki çamaşır makinası ve bulaşık makinası  fayda sağlayan teknolojik ürünleden birkaçıdır.

Teknolojik ürünlerin şimdide zararından bahsedersek sıklıkla kullandığımız cep telef onları ve diz üstü bilgisayarlar radyasyon kaynağıdır  ve sağlığımızıa zararı vardır.Hastanadeki röntgen ve emar insan vücuduna fazlasıyla radyasyon vermektedir.Bunlarda insanlara çok zarar vermektedir,
Teknolojik ürünlerin hayatımıza etkileri, teknolojik ürünler hayatımızı nasıl etkiler konularında sizlere bilgi vereceğiz.

Teknoloji her geçen gün gelişerek yol katetmektedir. Teknoloji artık hayatımızda bütünleşmiştir ve bir vazgeçilmez unsur olmuştur. Hayatımızın her alanında teknoloji bir şekilde vardır. Evde kullandığımız teknolojik ev aletleri, cep telefonlarımız, hastane de bile muayene olmamız sırasında kullanılan aletler bile artık birer teknolojik ürün haline gelmiştir.

Hayatımızda büyük bir öneme sahip olan teknolojik ev aletleri hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Teknolojik ürünler sayesinde günlük yaşantımızda zaman tasarrufu da sağlarız. Örneğin çamaşır makinesi, bulaşık makinesi fayda sağlayan teknolojik ürünlerden sadece iki tanesidir.

Teknolojik ürünlerin yararı olduğu kadar tabi ki  zararları da oldukça fazladır. En büyük zarar ise sağlığımızı tehdit etmesidir. Yaygın olarak kullandığımız cep telefonları dizüstü bilgisayarlar radyasyon kaynağıdır v sağlığımızı tehdit ederek bir çok hastalığa kapı aralamaktadır. Ya da hastanelerde kullanılan röntgen ya da MR (emar) aletleri insan vücuduna fazlasıyla radyasyon vermektedir.

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş


Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Tüm erkek giyim fırsatları için tıklayın !

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Kardelen Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı